Kontakt
5.9.2023

Zdravé město Nový Jičín se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden mobility, která probíhá ve dnech 16. – 22. září. Cílem kampaně je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil.

V roce 2022 se kampaně zúčastnilo téměř 3000 obcí v 51 zemích nejen v Evropě. V České republice se oficiálně zapojilo 26 obcí.

V rámci Evropského týdne mobility je pro občany připraveno hned několik akcí. V sobotu 16. září proběhne již druhý ročník sousedského festivalu Zažít Nový Jičín jinak. V pondělí 18. září se uskuteční akce s názvem Děti v pohybu – Kombinuj a jeď se superhrdiny. Ve středu 20. září je na programu v aule radnice Městského úřadu přednáška Dany Divákové na téma Zdraví a zdravý životní styl. Na poslední den týdne ve znamení pohybu připadá mezinárodní Den bez aut, který lidi vyzývá, aby nechali svá vozidla doma a k přepravě využili raději kolo, veřejnou dopravu nebo chůzi. Na pátek je rovněž naplánovaná Podzimní cyklojízda. Startujeme na Horním nádraží, odkud společně dojedeme po cyklostezce Koleje přes most, který nás dovede k tropickému údolí a k výletní lokalitě Čerťák, kde bude připraven doprovodný program.

Po dobu celého Evropského týdne mobility bude v Novém Jičíně MHD zdarma. Příznivci aktivní chůze se mohou v září také zdarma zaregistrovat do Říjnové výzvy 10 000 kroků, která je zaměřena na jednotlivce nebo týmy a jejímž cílem je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou. Výzva se bude konat od 1. do 31. října. Registrovat se můžete na www.desettisickroku.cz/rijnova-vyzva.

Evropský týden mobility v Novém Jičíně program