Kontakt
15.3.2023

Město Nový Jičín Vás srdečně zve na 5. ročník Veřejného fóra, které se uskuteční ve středu 12. dubna od 16:00 ve velkém sále SVČ Fokus. Účast na Veřejném fóru představuje jedinečnou příležitost pro občany vyjádřit se k životu ve městě, vznést podněty ke zlepšení a hledat společně se zástupci vedení, odborníky a pracovníky města největší příležitosti k rozvoji Nového Jičína.

„Každý občan má na Veřejném fóru skutečnou šanci ovlivnit, čím se město bude zabývat. Rád bych tímto požádal všechny Novojičíňáky, kterým na městě záleží, ať přejdou od facebooku k osobní komunikaci a přijdou nám říct, co by chtěli ve městě změnit nebo vybudovat,“ vyzval místostarosta a politik Zdravého města Ondřej Syrovátka. „Podněty, které uspějí v následném hlasování, postupně realizujeme. Z návrhů z předchozích let se městu již například podařilo vybudovat nový přechod u SVČ Fokus, napojit cyklostezku přes viadukt směrem na Čerťák nebo opětovně zprůchodnit areál nemocnice spodní brankou,“ doplnil Syrovátka.

Diskuze budou tak jako každý rok probíhat u 7 stolů tematicky zaměřených na různé oblasti. Jeden stůl navíc bude určen pro mládež ve věku cca 10–20 let. Občané se mohou zapojit libovolně podle oblasti svého zájmu a mezi jednotlivými stoly mohou v průběhu i přecházet. Stoly budou tematicky uspořádány takto:

  1. Sociální a zdravotnické služby, prevence, bezpečnost
  2. Veřejná správa, komunikace, informovanost, podpora podnikání
  3. Výchova, vzdělávání
  4. Životní prostředí, energetika
  5. Veřejný prostor, rozvoj města, bydlení, architektura
  6. Doprava
  7. Kultura, sport, volný čas, cestovní ruch,
  8. Mládež

Do finále postoupí za každou tematickou oblast 2 návrhy vnímané občany jako nejdůležitější. Tyto návrhy budou dle hlasování účastníků fóra seřazeny dle priority. „Na základě výsledků veřejné ankety, která bude probíhat elektronicky, bude stanoveno 10 největších příležitostí pro rozvoj města. Náměty vybrané občany jako nejdůležitější budou následně předloženy Zastupitelstvu města k rozhodnutí o jejich realizaci,“ vysvětlila koordinátorka zdravého města Markéta Jánošíková.

Celou akcí, která proběhne za účasti zástupců vedení města, bude jako facilitátor provázet Petr Kozel. Součástí programu bude mimo jiné prezentace plnění priorit, které vzešly z předešlých ročníků veřejného fóra, a také hlavních investičních akcí města pro rok 2023.

V rámci doprovodného programu bude pro účastníky připravena tombola, pro každého účastníka je připravena drobná odměna a hlídání dětí (nutná rezervace předem – kancelar@proficionj.cz)

Přijďte se i Vy zapojit do diskuze o budoucnosti Nového Jičína a nezmeškejte možnost ovlivnit život ve Vašem městě. Podrobnosti a aktuální informace najdete na www.novyjicin.cz/verejnafora/.

Plakát k akci naleznete zde.