Kontakt

Dárcovství krve je čin, k němuž se mnozí těžce odhodlávají. Počet dárců v České republice tak v posledních letech klesá, a to v důsledku věku i různých onemocnění. Krev prozatím nejde nijak nahradit, ani synteticky vyrobit.

Kromě pracovního volna mají bezpříspěvkoví dárci nárok také další výhody, jako např. odečet z daňového základu ve výši 3000 Kč za každý odběr, poukaz do lékárny v hodnotě 100 Kč, vitamíny či poukazy zdravotních pojišťoven a samozřejmě občerstvení. Kromě toho transfuzní oddělení pravidelně organizuje řadu akcí, při kterých dárci získávají další možnost čerpat či vyhrát nejrůznější poukazy, výrobky nebo služby. Aktuálně se chystá například oblíbené vyšetření krve zdarma.

Dárcem krve může být každý ve věku 18 až 65 let, avšak prvodárci nesmí být starší 60 let věku, s hmotností minimálně 50 kilogramů, v den odběru má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy. K odběrům je nutné objednání v rezervačním systému transfuzního oddělení http://odbery.nnj.agel.cz/.

Udělejte dobrý skutek!

Účastníky výzvy Do práce na kole letos vybízíme také k tomu, aby účast v kampani spojili s dobrým skutkem a šli v rámci svých týmů darovat krev. Pro dárce krve, kteří přijdou darovat krev během květnových úterků v triku kampaně DPNK, čeká po odběru zdravá odměna.

plakát daruj krev nebo plazmu se zdravým městem Nový Jičín. Na plakátu je odkaz objednej se na webu. Logo nemocnice Agel a logo Zdravého města Nový Jičín.