Kontakt

V průběhu května proběhla ve městě dvě školní fóra, a to na ZŠ Jubilejní a ZŠ Komenského 66. Celkem 75 žáků z pátých až devátých ročníků se mohlo vyjádřit, co by chtěli zlepšit nejen ve škole, ale také ve městě. Na ZŠ Jubilejní by si děti přály obnovit bufet a automat na mléko, opravit tělocvičnu s hřištěm , zavést veřejné wi-fi na pracovišti Dlouhá 56, obnovit  venkovní třídu, či zavést exkurze do zahraničí. Na ZŠ Komenského by žáci chtěli také znovuobnovit bufet a dále by také například uvítali větší šatny a společnou místnost s gauči a knihovnou, vybudovat venkovní volejbalové hřiště. Děti by se také chtěli o velké přestávce odpočívat v atriu školy.

Ve městě by se podle mládežníků měla zejména revitalizovat sportoviště, zejména zimní stadion a hala ABC, venkovní areál bazénu. Dále by se mělo upravit autobusové nádraží a jeho okolí, přidat další spoje do městských částí, měla by se zvýšit kontrola bezpečnosti u galerie Tabačka, vybudovat další workoutové hřiště, nebo vytvořit celoroční pódium na náměstí přístupné široké veřejnosti. Děkujeme tímto ředitelům a učitelům ze zapojených škol a zejména pak žákům za jejich nápady.

Na podzim by se k projektu školních fór měla zapojit rovněž ZŠ Komenského 68. Každý rok by se na zmíněných školách mělo veřejné fórum opakovat a tím také jejich žáky zapojit do veřejného plánování.

Související odkazy

Přílohy